همواره قالب سایت نقش بسیار مهمی در سرعت لود سایت دارد و اگر سایت پربازدیدی دارید قطعا سبک و سریع بودن قالب باعث می شود تا تعداد افراد بیشتری بصورت آنلاین به سایت شما مراجعه کنند و منابع کمتری نیز در هاست شما مصرف می شود.

با این وجود نیازی هم نیست برای راه اندازی یک سایت هزینه زیادی پرداخت کنید تا یک قالب بهینه شده، سبک و سریع را خریداری کنید، در واقع ما در این پست به شما پوسته های رایگان وردپرسی را معرفی می کنیم تا بدون پرداخت مبلغی بتوانید از آنها استفاده کنید. برای اثبات این ادعا نیز ما تست هایی را انجام داده ایم و در ادامه حتما نتایج بررسی قالب ها را در اختیار شما قرار می دهیم.

در ادامه ده پوسته فوق سریع وردپرسی را به شما معرفی می کنیم، این قالب ها براحتی قابل راست چین شدن هستند.

جهت نصب هر یک قالب های ذکر شده ابتدا نیاز است وردپرس را در هاست خود نصب نمائید. برای مشاهده آموزش نصب وردپرس می توانید به آموزش آموزش کامل نصب وردپرس در هاست سی پنل مراجعه کنید.

اگر شما علاقه مند به چگونگی آزمایش هر یک از پوسته ها هستید، در پایان این پست نحوه بررسی و آنالیز پوسته ها را توضیح خواهیم داد.

۱۰ قالب فوق سریع و رایگان وردپرس در سال ۲۰۱۹ + تست و بررسی

  1. پوسته GeneratePress

توضیحات پوسته :

سرعت لود سایت : ۱.۹۶۷ s
حجم پوسته : ۳۲ KB
تعداد رکوئست ها : ۱۰

GeneratePress یکی از سریعترین تم های وردپرس است که تاکنون دیده اید.

تام اسبرون، توسعه دهنده این پوسته، تمرکز زیادی بر روی کدنویسی تمیز و سبک دارد. این پوسته کمتر از ۳۰ کیلوبایت است، و برای اجرا به هیچ پیش نیازی وابسته نیست.

فراتر از عملکرد خوب پوسته، این پوسته فوق العاده و همه کاره است. با استفاده از بسیاری از گزینه های سفارشی وردپرس، شما می توانید تقریبا GeneratePress را به هر طرحی تبدیل کنید. و اگر بخواهید برای نسخه Premium هزینه ای پرداخت کنید، می توانید به بسیاری از سایت های از قبل آماده شده نیز دسترسی داشته باشید.

۲. پوسته Astra

توضیحات پوسته :

سرعت لود سایت : ۱.۵۹۹ s
حجم پوسته : ۴۶ KB
تعداد رکوئست ها : ۹

Astra یکی دیگر از گزینه های فوق العاده محبوب است. به این ترتیب، Astra نیز از جی کوئری استفاده می کند، این قالب فوق العاده سبک و تنها ۵۰ کیلوبایت حجم  دارد.

سازگار با انواع صفحه سازهای حرفه ای وردپرس:

  • Elementor
  • Beaver Builder
  • Gutenberg (the WordPress block editor)
  • Brizy

۳. پوسته OceanWP

توضیحات پوسته :

سرعت لود سایت : ۱.۸۸۶ s
حجم پوسته : ۱۹۸ KB
تعداد رکوئست ها : ۱۸

پوسته OceanWP یکی دیگر از گزینه های ساده با ویژگی های قالب های معرفی مانند GeneratePress و Astra می باشد. این تم با حجم سبک کاملا قابل سفارشی سازی است و می توانید تغییرات زیادی در آن ایجاد کنید.

پوسته OceanWP دمو های رایگان نیز ارائه می دهد که می توانید از آنها استفاده کرده و صرفا بخش های مختلف آن را با یک کلیک ویرایش نمائید.

۴. پوسته Neve

توضیحات پوسته :

سرعت لود سایت : ۲.۱۳۴ s
حجم پوسته : ۸۰ KB
تعداد رکوئست ها : ۱۱

Neve یک تم وردپرس سبک از سایت ThemeIsle است که به طور خاص برای Gutenberg طراحی شده است و همزمان با انتشار نسخه جدیدGutenberg رونمایی شد.
با پشتیبانی از منوی مگا، تعداد زیادی از گزینه های سفارشی و درون ریزی قالب.
۵. پوسته Zakra

توضیحات پوسته :

سرعت لود سایت : ۱.۱۸۱ s
حجم پوسته : ۳۹ KB
تعداد رکوئست ها : ۱۱

زکرا یک گزینه فوق العاده سبک از سایت ThemeGrill است که همراه با ۱۲ دموی آماده ارائه شده است. این دموها برای طراحی سایت هایی مانند ساخت و ساز، آموزش، یوگا و غیره مناسب است. فراتر از آن، شما به تعداد زیادی آپشن جهت ویرایش بخش های مختلف دسترسی دارید و اجازه دارید طرح و رنگ های پوسته را بصورت کامل تغییر دهید.

۶. پوسته Writee

توضیحات پوسته :

سرعت لود سایت : ۱.۵۳۶ s
حجم پوسته : ۲۰۵ KB
تعداد رکوئست ها : ۱۷

Writee یک گزینه سبک وزن برای نویسندگان و افرادی است که بصورت مدام در حال تولید محتوا هستند. پوسته فوق سریع Writee فقط به شما یک طرح ساده و تمیز ارائه می دهد که صرفا بر روی نوستن و تولید محتوا تمرکز کنید، بدور از هر گونه المان اضافی.

همچنین پوسته child قالب Writee نیز در WordPress.org وجود دارد که به شما امکان می دهد پست های وبلاگ خود را بصورت یک شبکه به جای یک لیست نمایش دهید.

۷. پوسته Arke

توضیحات پوسته :

سرعت لود سایت : ۰.۹۵۷ s
حجم پوسته : ۲۰ KB
تعداد رکوئست ها : ۶

Arke یک تم فوق العاده مینیمالیستی است، بنابراین جای تعجب نیست که آن را در لیستی از سریعترین تم های وردپرس رایگان معرفی می کنیم. تقریبا این پوسته فقط دارای فضای سفید و متن است. بدون ستون های فرعی، هیچ ویدجتی و هیچ تنظیماتی.

با این حال، اگر شما یک نویسنده هستید، برای شما یک پوسته کاملا ایده آل است و Arke یک محیط عالی را برای شما فراهم می کند.

۸. پوسته Bloggo

توضیحات پوسته :

سرعت لود سایت : ۱.۵۰۰ s
حجم پوسته : ۱۳۲ KB
تعداد رکوئست ها : ۱۵

Bloggo یکی دیگر از تم های وبلاگ نویسی سبک است، اما از ظاهر مینیمالیستی کمتری برخوردار است و ممکن است  موردپسند شما باشد، اگر شما طرفدار پوسته هایی مانند Arke نبیستید، اگر می خواهید همه چیز را خودتان بسازید، گزینه های سفارشی سازی این پوشته در به شما کمک می کند تا ظاهر سایت خود را به سلیقه خودتان طراحی کنید.

۹. پوسته Primer

توضیحات پوسته :

سرعت لود سایت : ۱.۵۷۶ s
حجم پوسته : ۱۴۳ KB
تعداد رکوئست ها : ۱۵

Primer یکی از قالب های سبک و سریع وردپرسی است که بصورت رایگان نیز ارائه شده است. این قالب تاکنون بیش از ۳۰۰۰۰ نصب فعال داشته و از محبوبیت بالایی در بین کاربران نیز برخوردار است. این پوسته یکی از پوست های رایگانی است که توسط GoDaddy برای اولین بار ارائه شده است.

۱۰. پوسته Twenty Nineteen

توضیحات پوسته :

سرعت لود سایت : ۱.۳۷۶ s
حجم پوسته : ۶۹ KB
تعداد رکوئست ها : ۹

در نهایت، آخرین تم وردپرسی که می خواهیم معرفی کنیم پوسته پیشفرض وردپرس به نام Twenty Nineteen می باشد. فراتر از آن چیزی که واقعا به نظر می رسد بسیار خوب است، Twenty Nineteen دارای معیارهای عملکرد بسیار درخشان است.

همانطور که انتظار می رفت، این پوسته در کنار ویرایشگر گوتنبرگ منتشر شده است، Twenty Nineteen نیز سازگاری کامل با Gutenberg دارد و تمام بلوک ها به طور پیش فرض از قبل وجود دارند و صرفا نیاز به ویرایش آنها می باشد.

چگونه پوسته های رایگان وردپرسی را از نظر سرعت آزمایش کنیم ؟

جهت تست قالب های ذکر شده ابتدا یک هاست ارزان قیمت از سایت میهن وب هاست خریداری کردیم و بدون اینکه افزونه ای به قالب ها اضافه کنیم آن ها را مورد بررسی قرار دادیم.

تنها چیزی که به این پوسته ها اضافه شد متن های آماده ای بودند که برای فرم دادن به قالب مورد استفاده قرار گرفتند.

همچنین برای جمع آوری داده های مربوط به سرعت بارگذاری ، حجم سایت و … از سایت هایی مانند WebPageTest استفاده کردیم که سه تست جداگانه را ارائه می کند و سپس نتایج بررسی را با جزئیات بالا در اختیار شما قرار می دهد. همچنین شما می توانید از سایت هایی مانند Pingdom ،GTmetrix و … نیز استفاده کنید.

بهترین تم برای شما چیست؟

در این مطلب ۱۰ قالب فوق سریع و رایگان وردپرس را به شما عزیزان معرفی کردیم.

تمام تم های وردپرسی معرفی شده در این پست بصورت رایگان ارائه شده اند و سریع و سبک هستند، بنابراین هیچ مشکلی در مورد عملکرد آنها وجود ندارد. اما بیایید در مورد ویژگی های بارز، طراحی و قابلیت های پوسته صحبت کنیم.

اگر می خواهید یک تم چند منظوره داشته باشید که بتوانید برای هر نوع سایتی از آن استفاده کنید، GeneratePress، Astra، و OceanWP سه گزینه ایده آل برای شما خواهند بود و احتمالا با هرکدام از آنها می توانید سایت موردنظر خود را به راحتی طراحی کنید. از سه مورد پوسته ذکر شده پوسته های GeneratePress و Astra سریعتر هستند، اما پوسته OceanWP نیز بهینه تر است.

فراتر از آن، پوسته های Zakra و Neve نیز به شما انعطاف پذیری زیادی می دهند و دارای دموهای آماده هستند.

اما اگر یک وبلاگ نویس حرفه ای هستید، باید Arke (فوق العاده مینیمالیستی)، Writee (مینیمالیست نرمال) یا Bloggo (منظم، اما مینیمال نیست) را انتحاب کنید. همچنین پوسته پیش فرض Twenty Nineteen وردپرس نیز همیشه گزینه خوبی برای وبلاگ نویسی است.

در نهایت، تم Primer GoDaddy همچنین یک گزینه مناسب برای سایت های کسب و کار ساده می باشد، هرچند می توانید از این پوسته  برای راه اندازی سایت های دیگری نیز استفاده کنید.

اگر سوالی در مورد سریع ترین تم های رایگان وردپرسی و یا چگونگی بررسی آنها دارید می توانید از طریق نظرات همین پست سوالات خود را مطرح کنید

Spread the love