چندزبانه کردن سایت یک راه عالی برای جذب مخاطبان بیشتر در سرتاسر جهان است. همچنین دو زبانه یا چند زبانه کردن سایت به معنی چندبرابر شدن محتوای سایت نیز می باشد.

سایت چند زبانه به این معناست که شما یک پلاگین ترجمه وردپرس خواهید داشت که نه تنها به شما در ترجمه محتوا کمک می کند، بلکه این امکان را به شما می دهد که بدون مشکل بتوانید سایت خود را به چند زبان مختلف ترجمه و ارائه کنید.

برای کمک به پیدا کردن یک افزونه سریع و بدون نقض در این مطلب چهار افزونه محبوب در این ایجاد سایت چند زبانه مورد بررسی دقیق قرار گرفته است تا در نهایت یک افزونه انتخاب شود.

در انتهای پست، تمام داده ها را باهم جمع می کنیم و به شما کمک می کنیم که افزونه ای را انتخاب کنید که برای شما مناسب است.

چهار پلاگین مترجم وردپرس که ما آزمایش خواهیم کرد

تعداد زیادی افزونه ترجمه وردپرس وجود دارد، اما من قصد دارم به طور خاص چهار نفر از آنها را در این پست تست کنم:

 1. WPML
 2. Polylang
 3. Weglot
 4. TranslatePress

من این پلاگین ها را انتخاب کردم؛ زیرا آنها محبوب ترین گزینه ها هستند.

علاوه بر این، بسیاری از پلاگین های مترجم دیگر دارای گزینه های پویا هستند که به ترجمه گوگل متکی می باشند – برای مثال پلاگین Google Language Translator.

در حالی که این پلاگین ها فوق العاده ساده برای استفاده هستند، شما واقعا نمیتوانید آنها را آزمایش کنید، زیرا آنها هیچ محتوایی استاتیک ایجاد نمی کنند. به این ترتیب، آنها فقط به طور پویا مطالب خود را در مرورگر بازدید کننده ترجمه می کنند.

چگونه می توانم این چهار پلاگین ترجمه وردپرس را آزمایش کنم

برای اجرای این تست، من تنها یک صفحه را از انگلیسی به اسپانیایی ترجمه میکنم. برای این منظور من فقط چند پاراگراف را به پست اضافه می کنم. هیچ تصویری وجود ندارد، چرا که می خواهیم تمامی افزونه ها را در یک سطح پایه و مشخص بررسی کنیم.

سپس، من نسخه اسپانیایی ترجمه شده را از طریق سایت WebPageTest بررسی و همچنین افزونه Query Monitor را نصب خواهم کرد تا ببینیم که افزونه موردنظر چه مقدار Query اجرا می کند.

سایت آزمون من …

 • برای این تست از یک هاست با حجم ۲۰۰ مگابایت استفاده شده که توسط میهن وب هاست ارائه می شود
 • با استفاده از نسخه رایگان تم Astra که یکی از سریعترین تم های رایگان وردپرس است.
 • از هیچ بهینه سازی ستفاده نمی شود، ما می خواهیم ببینیم که چگونه هر افزونه اجرا می شود.

اساسا، به غیر از پلاگین مترجم، تنها پلاگین های فعال دیگر، Query Monitor و پلاگین های اساسی هستند که با قالب Starter Astra نصب می شوند.

اطلاعات بدست آمده از تست سایت قبل از نصب افزونه مترجم:

 • زمان بارگذاری صفحه (۵ تست جداگانه) : ۱.۷۳۴ ثانیه
 • درخواست های HTTP : ۲۲
 • اندازه فایل : ۱۴۶ کیلوبایت
 • درخواستهای بانک اطلاعاتی : ۵

اکنون، بیایید ترجمه کنیم و ببینیم چه اتفاقی می افتد …

 

۱ .Weglot

سریعترین پلاگین مترجم وردپرس

 • زمان بارگذاری صفحه (۵ آزمایش جداگانه) : ۲.۳۴۸ ثانیه
 • درخواست HTTP : ۲۶
 • اندازه فایل : ۲۰۴ کیلوبایت
 • درخواستهای بانک اطلاعاتی : ۲

Weglot پلاگین یک افزونه محبوب وردپرسی است.

Weglot در سرورهای خود اجرا می شود و از طریق Plugin Weglot به سایت شما متصل خواهد شد. به همین دلیل است که تعداد درخواستهای بانک اطلاعاتی آن کم است زیرا برای پردازش اطلاعا و ترجمه به سایت شما وابسته نیست و در عوض، آن را از سرور Weglot ارائه می دهد.

هنگامی که شما برای اولین بار پلاگین را فعال کنید، از ترجمه اتوماتیک ماشین برای ترجمه تمام سایت شما استفاده می کند. از آنجا، شما می توانید وارد شوید و به صورت دستی ترجمه های خود را از طریق داشبورد Cloud Weglot ویرایش کنید.

شما دو رابط مختلف مدیریت ترجمه را در اختیار دارید. یک ویرایشگر سبک PO و همچنین یک ویرایشگر تصویری که در آن می توانید بر روی پیش نمایش زنده وب سایت خود برای ترجمه محتوا کلیک کنید. یا، شما همچنین می توانید ترجمه خود را با استفاده از خدمات ترجمه حرفه ای پلاگین انجام دهید.

Weglot دارای محدودیت هایی برای سایت های کوچک است. برای استفاده حرفه ای از افزونه می بایست نسخه حرفه ای آن را دانلود نمایید.

۲. WPML

سریعترین پلاگین مترجم وردپرس

 • زمان بارگذاری صفحه متوسط ​​(۵ تست جداگانه) : ۱.۲۸۶ ثانیه
 • درخواست HTTP : ۲۶
 • اندازه فایل : ۱۵۰ کیلوبایت
 • درخواستهای بانک اطلاعاتی : ۲۶

WPML یکی از معروفترین پلاگین های مترجم وردپرس است و راه جامعی برای مدیریت ترجمه های سایت شما ارائه می دهد.

در حالی که WPML به طور انحصاری بر روی ترجمه دستی متمرکز شده است، با ویرایشگر جدید Advanced Translations Editor می توانید از ترجمه اتوماتیک دستگاه بر اساس محتوا نیز استفاده کنید.

فراتر از آن WPML همچنین می تواند به شما در انتقال محتوای خود به مترجمین حرفه ای یا اجازه دادن به ترجمه محتوا توسط کاربران خاص وردپرس کمک کند ( این گزینه عالی است اگر می خواهید به طور مستقیم با مترجم کار کنید ).

WPML یک برنامه محدود چند زبانه با قیمت ۲۹ دلار دارد، اگر به امکانات بیشتری نیاز دارید می بایست نسخه حرفه ای ان را با قیمت ۷۹ دلار خریداری نمایید.

۳. TranslatePress

سریعترین پلاگین مترجم وردپرس

 • زمان بارگذاری صفحه (۵ آزمایش جداگانه) : ۱.۵۳۰ ثانیه
 • درخواست HTTP : ۲۸
 • اندازه فایل : ۱۵۷ کیلوبایت
 • درخواستهای بانک اطلاعاتی : ۳۰

TranslatePress یک پلاگین ترجمه جدید وردپرس است که برخی از جوانب مثبت Weglot را ارائه می دهد، اما برخلاف Weglot همه چیز در سرور سایت وردپرسی شما اتفاق می افتد.

برای شروع، شما می توانید محتوای خود را به صورت دستی ترجمه کنید یا با استفاده از API ترجمه Google با استفاده از ترجمه ماشین ادغام نمایید.

TranslatePress به شما امکان می دهد که ترجمه های خود را با استفاده از ویرایشگر بصری مدیریت کنید. برای ویرایش هر ترجمه، همه چیزهایی که لازم دارید انجام دهید این است که روی پیش نمایش زنده سایت خود کلیک کنید.

TranslatePress دارای یک نسخه رایگان محدود در WordPress.org است. بعد از آن برای تهیه نسخه حرفه ای می بایست ۷۹ یورو برای شروع پرداخت نمایید.

۴. Polylang

سریعترین پلاگین مترجم وردپرس

 • زمان بارگذاری صفحه (۵ آزمایش جداگانه) : ۱.۱۴۶ ثانیه
 • درخواست HTTP : ۲۳
 • اندازه فایل : ۱۴۹ کیلوبایت
 • پرس و جوهای بانک اطلاعاتی : ۴

Polylang یک افزونه مترجم رایگان در WordPress.org است. همچنین تعدادی پکیج اضافی را نیز بصورت پولی ارائه می کند که باعث بهبود عملکرد آن در ترجمه محتواها می شود.

در پلاگین Polylang تنها از ترجمه دستی پشتیبانی می شود. با این حال، می توانید آن را با افزونه Lingotek از همان توسعه دهنده ادغام کنید تا بتوانید به ماشین ترجمه اتوماتیک یا خدمات ترجمه حرفه ای دسترسی داشته باشید.

شما می توانید برای شروع از Polylang به صورت رایگان استفاده کنید. برای استفاده از نسخه حرفه ای با امکانات بیشتر برای شروع می بایست € ۹۹ پرداخت نمایید.

 

سریعترین پلاگین ترجمه وردپرس چیست؟

بر اساس این تست، سه پلاگین که به نظر می رسید بهترین عملکرد را دارند عبارتند از:

 1. Polylang
 2. WPML
 3. TranslatePress

علاوه بر این، Weglot همچنان اندازه صفحه را بسیار کوچک نگه داشته است، که منجر به اعتقاد من می شود سرعت لود صفحات بهبود یابد، به نظر می رسد اتصال به سرور Weglot ممکن است باعث ایجاد افت در بارگذاری صفحات شود.

در ادامه خلاصه ای از بررسی ها را مشاهده خواهید کرد:

پلاگین هالود صفحهتعداد درخواست هااندازه صفحهکوئری های دیتابیس
None۱.۷۳۴ s۲۲۱۴۶ KB۵
Weglot۲.۳۴۸ s۲۶۲۰۴ KB۲
WPML۱.۲۸۶ s۲۶۱۵۰ KB۶۱
TranslatePress۱.۵۳۰ s۲۸۱۵۷ KB۳۰
Polylang۱.۱۴۶ s۲۳۱۴۹ KB۴